Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Praca autorstwa: Bogdan Branowski, Karol Starczewski, Marek Zabłocki, Maciej Sydor | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Design Issues of Innovative Furniture Fasteners for Wood-based Boards

W wrześniu 2020r w czasopiśmie BioResources  ukazał się artykuł naukowy o łącznikach meblowych. Łączniki to dwa obszary problemowe: skuteczne zakotwiczenie w elementach mebla oraz efektywne i długotrwałe wywarcie siły montażowej. Do kotwiczenia zwykle wykorzystuje się połączenie kształtowe (gwintowe lub rozprężne), natomiast napęd jest realizowany na różne, często bardzo pomysłowe sposoby. W artykule zaproponowano i porównano kilka nowatorskich mechanizmów łączników. Pracę wykonano z udziałem naukowców z Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz praktyków z firmy Digitouch Sp. z o.o.

Design Issues of Innovative Furniture Fasteners for Wood-based Boards

Bogdan Branowski, Karol Starczewski, Marek Zabłocki, Maciej Sydor