Lekcje akademickie w przedszkolu

Od kilku lat zarówno nasi nauczyciele akademiccy jak i studenci prowadzą zajęcia edukacyjne we współpracujących z Wydziałem placówkach oświatowych. Dzięki osłabnięciu pandemii, z ogromną przyjemnością powróciliśmy do naszej społecznej działalności.

W poniedziałek 17 maja 2021 r. dzieci z przedszkola „Leśna Gromada” w Rakowni k. Murowanej Gośliny miały okazję posłuchać wielu ciekawych informacji na temat drewna. Zajęcia poprowadził dr inż. Przemysław Mania z Katedry Nauki o Drewnie i Techniki Cieplnej Wydziału Leśnego i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Przedszkolaki dowiedziały się, że z drewnem można się zaprzyjaźnić i, że nie da się z nim nudzić. Przeprowadzone eksperymenty dały temu dowód. Dzieci mogły spróbować napić się soku przez drewnianą słomkę, puszczały bańki mydlane z kawałka drewna, policzyły ile lat miały drzewa, z których wykonano krążki, zobaczyły jak drewno wygląda pod mikroskopem, poznały bardzo lekkie drewno balsy i ekstremalnie ciężki gwajak.