Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Lekcje akademickie w Niepublicznej Szkole Podstawowej Otwarte Drzwi | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Lekcje akademickie w Niepublicznej Szkole Podstawowej Otwarte Drzwi

Czym różni się drewno od drzewa? Ile metrów mierzy najwyższe na świecie drzewo? Jakie zastosowanie ma drewno? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczniowie klas I-IV Niepublicznej Szkoły Podstawowej Otwarte Drzwi w Poznaniu. Wszystko to dzięki warsztatom pt. "Zaprzyjaźnij się z drewnem", przeprowadzonym w poniedziałek, 14 czerwca 2021 roku, przez Prodziekana ds. studiów Wydziału Leśnego i Technologii Drewna UPP, prof. UPP dr. hab. Edwarda Roszyka.

W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję osobiście przekonać się jak ciężki jest gwajak (najcięższe na świecie drewno o znaczeniu gospodarczym) i jak delikatne i lekkie jest drewno z drzewa balsa (najlżejsze). Mogli również spróbować swoich sił w puszczaniu baniek mydlanych przez drewno dębu czerwonego. Warsztay o drewnie rozpoczęły w Szkole Otwarte Drzwi tydzień z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.