IV Konferencja Kół Naukowych Studentów Leśnictwa

Już po raz czwarty  odbyła się Konferencja Kół Naukowych Leśników organizowana w ramach porozumienia trzech Kół Naukowych Leśników z Warszawy, Krakowa i Poznania. W tym roku trud zorganizowania tego wydarzenia, po raz kolejny wzięło na siebie Koło Naukowe Leśników  SGGW. Konferencja odbyła się w dniach 20-22 listopada 2019 roku w Rogowie.

Spotkanie było podzielone na 7 sesji referatowych: „Technologia w lesie”, „Biometri”a, „Gospodarka leśna” „Świat roślin”,  „Las a człowiek” „Zoologia i łowiectwo”, „Zoologia”,

Studenci z naszego Koła Leśników zaprezentowali dziewięć referatów:

– Damian Cichoń „Analiza dokładności wskazań odbiorników nawigacji satelitarnej w warunkach leśnych”

– Rafał Borkowski i Dawid Nowakowski „Las z lotu ptaka – czyli jak wykorzystać drony do inwentaryzacji lasu?”

– Wiktoria Breza i Joanna Budnik ,,Analiza biometryczna jeleni szlachetnych (Cervus elaphus L.) na podstawie osobników pozyskanych w roku 2018 na terenie Puszczy Zielonka”

– Przemysław Dyba i Hanna Puk „Rozmieszczenie inwazyjnych gatunków roślin wzdłuż górskich szlaków turystycznych”

– Konstancja Aszendorf ,,Wiedza przyrodniczo-leśna wśród młodych Polaków w dobie  zrównoważonego rozwoju”

– Radosław Lewoń „Miłośnicy przyrody w sieci – niewykorzytsany potenciał?”

– Katarzyna Sycz i Wojciech Olma ,,Zimowy monitoring nietoperzy w wybranych jaskiniach Ojcowskiego Parku Narodowego w latach 1991-2019”

– Michał Kugacz ,, Zgrupowanie ptaków zimujących na terenie Ogrodu Dendrologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na podstawie regularnych zimowych akcji obrączkowania ptaków przy karmniku w sezonie 2018/2019”

– Albert Brzózka i Mateusz Gajda „Analiza liczebności i rozmieszczenia zimujących poczwarek strzygonii choinówki Panolis flammea (Denis & Schiffermüller, 1775) w warunkach gradacji oraz skutków chemicznego ograniczania liczebności populacji”

Po każdym wystąpieniu uczestnicy konferencji mieli możliwość zadawania pytań prelegentom. Po prezentacjach odbył się również panel dyskusyjny, w którym słuchacze mogli odnieść się do poszczególnych prac oraz wyrazić swoje zdanie na temat poruszanych kwestii.

Serdecznie dziękujemy oraz gratulujemy organizatorom – Kołu Naukowemu Leśników WL SGGW.

Patronat medialny nad Konferencją objął „Las Polski” oraz „Brać Łowiecka”.

Konstancja Aszendorf