InterFOB 2017

W dniach 6-10 listopada studenci Wydziału Leśnego w Poznaniu wraz ze studentami leśnictwa z Warszawy oraz Krakowa byli na 28 Międzynarodowej Konferencji Studentów Leśnictwa i Technologii Drewna InterFOB na Słowacji.

Pierwszego dnia odbyła się prezentacja każdego uniwersytetu – było aż 17 uczelni z całej Europy! Następnego dnia plan konferencji obejmował wykłady na Uniwersytecie Technicznym w Zwoleniu, zwiedzanie zamku i Muzeum Leśnictwa, a wieczorem odbyła się impreza przebierana o tematyce „prehistoria”.

Kolejny dzień był przeznaczony na wycieczki po fabrykach mebli (między innymi takich firm jak Ikea, Mondi czy Decodom). Po powrocie zorganizowany był wieczór międzynarodowy, na którym każdy kraj wystawiał swoje tradycyjne kulinarne specjały.

Ostatniego dnia odbyły się warsztaty pracy z drewnem, gdzie każda drużyna miała za zadanie zbudować prehistoryczny pojazd. Wieczorem była uroczysta kolacja pożegnalna połączona z występem słowackiego zespołu ludowego. Słowacy podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko – zobaczymy czy w przyszłym roku w Austrii będzie równie ciekawie!