GIS Day Poznań

Wydarzenie zrzeszające uczniów, studentów, naukowców, pasjonatów GIS, przedsiębiorców wdrażających GIS w różnych dziedzinach pracy.

Celem jest popularyzacja oraz rozszerzenie wiedzy na temat Systemów Informacji Geograficznej i wykorzystania ich w naukach przyrodniczych.

Tegoroczna impreza odbędzie się w wersji zdalnej - warsztaty oraz prelekcje zaproszonych gości będą transmitowane na platformie MS Teams oraz YouTube.

Po raz pierwszy wydarzenie jest organizowane we współpracy kilku poznańskich uczelni: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Przyrodniczy, a także Urząd Statystyczny w Poznaniu, Wielkopolski Park Narodowy oraz lokalne firmy związane z GIS-em.