Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dzień na WLTD UPP młodzieży z Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Dzień na WLTD UPP młodzieży z Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej

Jedną z nagród ufundowaną przez Dziekana WLTD UPP prof. dr hab. Piotra Łakomego dla finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew”, był dzień na wydziale. Na tą wycieczkę, laureat mógł zaprosić całą swoją klasę. Konkurs wygrał Jakub Paluch,  uczeń klasy VIII, Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Poznaniu. I to dzięki niemu w dniu 17 czerwca 2021 r. jego klasa miała okazję uczestniczyć  w specjalnie zorganizowanych zajęciach. Dzień na wydziale, rozpoczął się od zwiedzania Ogrodu Dendrologicznego, po którym oprowadzał dr Marcin Włoch. Po zwiedzeniu ogrodu, młodzież uczestniczyła w warsztatach rozpoznawania ptaków, przeprowadzonych przez Agatę Ożarowską. Udało się usłyszeć i zobaczyć około 10 gatunków ptaków. Wycieczka zakończyła się na edukacyjnej polanie poczęstunkiem.

Organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Kształcenia Słuchu „Ptaków śpiew” był Wielkopolski Kurator Oświaty. Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu był partnerem tego wydarzenia.