Dwa drugie miejsca i wyróżnienie dla studentów WLTD UPP w Sesji Studenckich Kół Naukowych UPP

W dniach 20-21 maja 2021 r. odbyła się Sesja Studenckich Kół Naukowych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Jak większość odbywających się wydarzeń w okresie pandemii, przyjęła formę online. Podczas Sesji wygłoszonych zostało 30 referatów podzielonych na trzy bloki tematyczne: przyrodniczy, nauk ekonomicznych i społecznych oraz techniczny.

Podczas pierwszego dnia, poświęconego tematom przyrodniczym, wygłoszonych zostało 16 referatów, a wśród laureatów tej sekcji przyrodniczej na zaszczytnym II miejscu znalazła się prezentacja Koła Leśników pt.
PSEUDOGYMNOASCUS DESTRUCTANS NA ZIMOWISKU W POZNANIU I GRZYBY MU TOWARZYSZĄCE.
Autorzy: Katarzyna Sycz, Wojciech Olma, Michalina Witkowska, Damian Cichoń, Radosław Roszak, Natalia Kartawik, Jolanta Behnke-Borowczyk, Witold Grzywiński.

Wyróżnienie zdobyli studenci SKN Miłośników Chemii Stosowanej prezentujący wyniki badań pt.:
PORÓWNANIE WARTOŚCI ODŻYWCZYCH I PROZDROWOTNYCH GRZYBÓW POCHODZENIA AZJATYCKIEGO WZGLĘDEM GRZYBÓW POCHODZENIA LOKALNEGO
Autorzy: Julia Małgorzata Szcześniak, Przemysław Grzegorz Gawrysiak.

W drugim dniu podczas sekcji nauk technicznych wśród nagrodzonych znaleźli się na drugim miejscu studenci z Koła Naukowego Technologów Drewna z prezentacją pt.
CZY W 2077 ROKU BĘDZIEMY TANKOWAĆ SAMOCHODY LIŚĆMI?
Autorzy: Michał Krupka, Filip Tarkowski

W tej sekcji została wyróżniona studentka z Koła Naukowego Projektantów Mebli za prezentacje pt.
PROJEKT CAT CAFE – SPECJALISTYCZNEJ GABLOTY PRZEZNACZONEJ DLA KOTÓW
Autor: Małgorzata Ziobro.