Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Dr inż. Mariusz Bembenek i Prof. dr hab. Piotr S. Mederski, pracownicy WLTD UPP, współautorami patentu „Głowica harwestera do pozyskiwania drewna gatunków liściastych”. | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Patent „Głowica harwestera do pozyskiwania drewna gatunków liściastych”. Patent został nadany w dniu 20.10.2021 roku przez Niemieckie Biuro Patentowe (Deutsches Patent- und Markenamt) i opublikowany przez espacenet.com w dniu 09.12.2021 roku: Published as: DE102016114579A1; DE102016114579B4 Harvesterkopf für die Holzernte und Messeranordnung

Współautorami patentu są: Knobloch Christian [De],Erler Jörn [De],Kurde Silvio [De],Kurde Manfred [De],Bembenek Mariusz [Pl],Mederski Piotr Stanislaw [Pl].

Wnioskowanie o patent zostało rozpoczęte w roku 2016 i proces uzyskiwania patentu był prowadzony przez Uniwersytet Techniczny w Dreźnie. Patent powstał na bazie wielu lat wspólnych działań, które zainicjował Prof. dr Jörn Erler i zaprosił do współpracy partnerów z Polski: Dra inż. Mariusza Bembenka oraz Prof. dra hab. Piotra S. Mederskiego - pracowników Katedry Użytkowania Lasu, Wydział Leśny i Technologii Drewna, UPP. Znajomość i współpraca z Prof. Erlerem zostały zapoczątkowane przez Prof. dra hab. Dietera F. Giefinga w roku 2005, wówczas Kierownika Katedry Użytkowania Lasu.