28 spotkanie ERASMUS Forestry Network

10 marca 2021 r. odbyło się 28 spotkanie sieci ERASMUS Forestry Network, skupiającej przedstawicieli jednostek edukacyjnych oferujących programy kształcenia z zakresu leśnictwa na poziomie wyższym (pomaturalnym i uniwersyteckim).

Spotkanie, organizowane w tym roku przez Les Barres Forestry School z Nogent sur Vernisson we Francji musiało odbyć się w trybie zdalnym, co nie zniechęciło 25 uczestników z kilkunastu europejskich szkół wyższych ze Szkocji, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Polski, Niemiec,Czech, Holandii, Francji, Hiszpanii, Włoch i Chorwacji

Uczestnicy jak co roku dzielili się informacjami o zmianach w swoich instytucjach oraz doświadczeniami w organizacji i realizacji wymiany studentów i wykładowców. W bieżącym roku nieuniknionym tematem stał się wpływ pandemii Covid 19 jak również komplikacje wynikające z Brexitu na intensywność, przebieg i perspektywy wymiany. Obradom przewodniczył inicjator utworzenia sieci i długoletni przewodniczący , John Chrisitnson ze Scottish Forestry School, University of the Highlands and Islands.

W drugiej części sesji była okazja zapoznania się z informacjami o gospodarzach spotkania, w tym z bardzo interesującą  i wyczerpującą prezentacją na temat leśnictwa Francji, przygotowaną i przedstawioną przez studentów  Les Barres Forestry School.

Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu reprezentowali wydziałowi koordynatorzy programu ERASMUS+, prof. dr hab. Magdalena Zborowska i dr inż. Tomasz Najgrakowski.