PASYWNE AKUSTYCZNIE MATERIAŁY DO PRODUKCJI MEBLI

Celem projektu było opracowanie konstrukcji i technologii wytwarzania nowych pasywnych akustycznie materiałów do produkcji mebli, w szczególności przeznaczonych do: biur, szkół, hoteli a takżemieszkań i przestrzeni publicznych. Dodatkowym celem projektu było opracowanie przewodnika do projektowania mebli i wnętrz pasywnych akustycznie w tym wydanie publikacji prezentujących nowe kompozyty i możliwości ich zastosowania. Projekt składa się z 39 zadań realizowanych od 01.10.2012 r. do 30.09.2015 r. Projekt prowadzony był przez konsorcjum naukowe Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (Wydział Technologii Drewna, Katedra Meblarstwa) i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, Katedra Mechaniki i Wibroakustyki). Kierownikiem projektu był prof. dr hab. Jerzy Smardzewski, a głównymi wykonawcami: prof. dr hab. W.M. Batko, dr hab. T.M. Kamisiński prof. AGH, dr hab. D. Dziurka, dr hab. R. Mirski, dr E. Roszyk, dr A. Flach, dr A. Pilch, mgr A. Majewski. Partnerami projektu były fabryki mebli: Bejot Sp. z o.o., MARO Sp. z o.o., Espes Office Sp. z o.o. Projekt był finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach działania PBS.