Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility Konferencja „Wyzwania dla współczesnej arborystyki w Polsce” | Wydział Leśny i Technologii Drewna

Konferencja „Wyzwania dla współczesnej arborystyki w Polsce”

W dniach 18 – 19 maja 2019 r. na terenie zespołu parkowo pałacowego w Wolsztynie odbyła się konferencja pt. „ Wyzwania dla współczesnej arborystyki w Polsce”. Konferencja była wydarzeniem towarzyszącym VIII edycji Mistrzostw Polski we wspinaczce drzewnej.

Część wykładowa odbywała się na terenie Wolsztyńskiego Domu Kultury. Część terenowa na pobliskich terenach zielonych. Głównymi poruszanymi kwestiami były wyzwania związane z pielęgnacją i utrzymaniem starych zadrzewień miejskich oraz metody oceny drzew niebezpiecznych.

Poruszano również aspekty prawne związane z zielenią i ochroną drzew pomnikowych. Konferencja miała charakter szkoleniowy więc uczestnicy mieli okazję przetestować różne metody oceny stanu drzew w praktyce pod okiem doświadczonych arborystów i naukowców. Przeprowadzono również pokaz praktycznego zastosowania nowoczesnego tomografu dźwiękowego służącego do sonicznego bezinwazyjnego badania drzew stojących.

Uczestnikami konferencji byli naukowcy, przedstawiciele samorządów, urzędnicy na co dzień pracujący z zielenią, przedsiębiorcy oraz arboryści. Wydział Leśny UPP był reprezentowany przez Pana dr inż. Marcina Włocha.

Głównym organizatorem była Federacja Arborystów Polskich, a prowadzącym była Pani dr inż. Edyta Rosłon-Szeryńska z SGGW w Warszawie.

Marcin Włoch