Konferencja naukowa „Biologia i ekologia roślin drzewiastych” w Instytucie Dendrologii PAN

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej „Biologia i ekologia roślin drzewiastych” połączonej z obchodami jubileuszu 85-lecia Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk w Kórniku. Konferencja odbędzie się w dniach 11-15 czerwca 2018 roku. Sesje naukowe (referatowe i plakatowe) zaplanowaliśmy w dniach 11-13 czerwca, a w dniach 14-15 czerwca – warsztaty dendrologiczne dla młodych naukowców.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Jarosław Gowin – Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Jerzy Duszyński – Prezes Polskiej Akademii Nauk oraz Andrzej Konieczny – Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

Miło jest nam poinformować, że poszerzyliśmy ofertę wykładów zaproszonych gości o dwa referaty:

1. dr. inż. Andrzeja Koniecznego, Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych – wykład pt. „Znaczenie badań naukowych dla rozwoju Lasów Państwowych” oraz

2. prof. Stevena Caversa z Centre for Ecology & Hydrology ze Szkocji – wykład pt. „Pursuing the genetics of local adaptation in Scots pine, Pinus sylvestris L.”.

Ponadto młodzi naukowcy będą mogli wziąć udział w trzech konkursach na najlepsze plakaty prezentujące wyniki badań, tj. o nagrodę:

1. Dyrektora Instytutu Dendrologii Polskiej Akademii Nauk,

2. Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu oraz

3. Przewodniczącego Zarządu Oddziału Wielkopolskiego Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym komunikatem nr 2. Szczegółowe informacje o konferencji można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Dendrologii PAN: http://www.idpan.poznan.pl/konferencja-naukowa.

Łączymy serdeczne pozdrowienia,

prof. dr hab. Jacek Oleksyn, czł. koresp. PAN